Wietnam - wycieczki do Hoi An

Najważniejsze atrakcje turystyczne podczas wycieczek do Wietnamu:

  • Zatoka Halong i 1960 wysepek (na liscie UNESCO World Heritage).
  • Górskie plemiona w Sapa z najbardziej okazałymi tarasami ryżowymi w Azji Południowo-Wschodniej.
  • Delta Mekongu i rynki wodne, sanktuarium ptaków.
  • Hanoi – stolica (leży na północy).
  • Saigon (Ho Chi Min City) – największe miasto tego kraju, jest na południu.
  • Hoi An – najbardziej urokliwe miasteczko w Wietnamie (na liście UNESCO World Heritage).
  • PLAŻE; polecamy: Hoi An, Mui Ne oraz na wyspie Phu Quoc

MAPA WIETNAMU

Hoi An

Hoi An jest jednym z najbardziej urokliwych wietnamskich miasteczek. Historyczne stare miasto jest pełne urokliwych uliczek z miłymi restauracjami, herbaciarnie, świątynie, galerie, sklepy z jedwabiem, pracownie artystów. Po zmroku stare miasto, oświetlone kolorowymi lampionami ma niezapomnianą atmosferę. Kilka kilometrów od centrum znajdują się plaże i restauracje owoców morza.

Sajgon

Ho Chi Min City (Saigon) Sajgon jest największym wietnamskim miastem, jest tu wesoło, kolorowo, bardzo smacznie i niezwykle egzotycznie. W 1975 roku, po zakończeniu wojny wietnamskiej, Sajgon zmienił nazwę na Ho Chi Min City od imienia “wujka Ho”.  Centrum to kolonialna architektura, szerokie bulwary, nadajace sie do spacerów do najważniejszych obiektów, jak gmach opery czy Poczta Główna.

Ha Long Bay

Ha long Bay czyli Zatoka Lądującego Smoka to największa atrakcja turystyczna w Wietnamie. Zaliczana jest do najpiękniejszych zatok świata, wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w uznaniu wyjątkowych wartości geologicznych i geomorfologicznych. W zatoce jest 1969 wysepek. Tylko 989 są nazwane. Wyglądają niesamowicie, jak pomniki natury. Porośnięte gęstą tropikalną roślinnością, a wewnątrz wielu z nich znajdują się wapienne jeziora oraz ogromne groty.

Hanoi

Hanoi jest stolicą kraju, tysiącletnim miastem. Posiada stare miasto, ze świetnym klimatem. Mnóstwo knajpek, restauracji, herbaciarni, sklepów i hotelików. Oprócz tego, można odwiedzić kilka parków, muzea, świątynie oraz mauzoleum Ho Chi Minh’a, ojca-założyciela komunistycznego Wietnamu. Zabalsamowany “wujek Ho” spoczywa w ciężkim betonowym niby-Partenonie typu sowieckiego.

Mui Ne

Mui Ne jest popularnym resortem nadmorskim, oddalonym o 4 godziny jazdy z Sajgonu.  15 kilometrowej piaszczystej plaży z hotelami do wyboru i koloru. Mnóstwo restauracji z owocami morza i knajpki ze smacznymi potrawami lokalnej kuchni.

Phu Quoc

Phu Quoc leży tuż przy wybrzeżu Kambodży. Jest największą wyspą Wietnamu, słynącą z dwóch tradycyjnych produktów: sosu rybnego (nuoc mam) oraz czarnego pieprzu oraz pustych rajskich plaż i niezrównanych w smaku owoców morza.  Nowe lotnisko i mnóstwo hoteli w budowie zmienia ten obraz ale wciąż wyspa jest jakieś dziesięć lat “cofnięta” w rozwoju i ucywilizowaniu w porównaniu do Phuketu czy Samui w Tajlandii.

           Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.

Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.

Mark Twain