Mui Ne

Mui Ne jest popularnym resortem nadmorskim, oddalonym o 4 godziny jazdy z Sajgonu.  Piętnaście kilometrów piaszczystej plaży z hotelami do wyboru i koloru. Mnóstwo restauracji z owocami morza i knajpki ze smacznymi potrawami lokalnej kuchni.
Mui Ne słynie z dobrych warunków do uprawiania windsurfingu oraz kitesurfingu. Dobra pogoda utrzymuje się tu od listopada do końca sierpnia.  Poza zwykłym plażowaniem warto wynająć skuterek i pojeździć po okolicach np. zwiedzić czerwone wydmy lub miejscowy rynek rybacki (z samego rana).

Ha Long Bay

Ha long Bay czyli Zatoka Lądującego Smoka to największa atrakcja turystyczna w Wietnamie. Zaliczana jest do najpiękniejszych zatok świata, wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w uznaniu wyjątkowych wartości geologicznych i geomorfologicznych.
W zatoce jest 1969 wysepek. Tylko 989 są nazwane. Wyglądają niesamowicie, jak pomniki natury. Porośnięte gęstą tropikalną roślinnością, a wewnątrz wielu z nich znajdują się wapienne jeziora oraz ogromne groty.

Sajgon

Sajgon tjest największym wietnamskim miastem, jest tu wesoło, kolorowo, bardzo smacznie i niezwykle egzotycznie. W 1975 roku, po zakończeniu wojny wietnamskiej, Sajgon zmienił nazwę na Ho Chi Min City od imienia “wujka Ho”.  Centrum to kolonialna architektura, szerokie bulwary, nadajace sie do spacerów do najważniejszych obiektów, jak gmach opery czy Poczta Główna.

Phu Quoc

Phu Quoc leży tuż przy wybrzeżu Kambodży. Jest największą wyspą Wietnamu, słynącą z dwóch tradycyjnych produktów: sosu rybnego (nuoc mam) oraz czarnego pieprzu oraz pustych rajskich plaż i niezrównanych w smaku owoców morza.  Nowe lotnisko i mnóstwo hoteli w budowie zmienia ten obraz ale wciąż wyspa jest jakieś dziesięć lat “cofnięta” w rozwoju i ucywilizowaniu w porównaniu do Phuketu czy Samui w Tajlandii.