Cena: 2950 ZŁ + ok. 2500 ZŁ przeloty do Bangkoku.

Cena z hotelami 3* ze śniadaniami, wycieczkami, transferami, przelotami w Azji, biletami wstępu oraz opieką polskiego pilota – rezydenta w Azji.
Zainteresowanych prosimy o kontakt. Wyprawa jest organizowana indywidualnie i nie łączymy uczestników w duże grupy.
Jest możliwość zmian w programie, stosownie do życzeń i preferencji uczestników.

UWAGA: PROGRAM MOŻNA ROZSZERZYĆ O WYPOCZYNEK NAD MORZEM!

Program wyprawy:
Bangkok – Yangon – Bagan – Mandalay – Bangkok

29.04 (Sobota)
wylot do Bangkoku (lot dobierzemy wspólnie i do niego dostosujemy dalszy plan)

30.04
przylot do Bangkoku, przelot do Yangon. Yangon to była stolica Birmy do 2005 roku, mieszanka złotych pagód i angielskiej architektury kolonialnej. Spotkanie z polskim pilotem, transfer i zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Spacerek po Chińskiej Dzielnicy i Food Street – pełnej maleńkich restauracji – czas na kolację. Nocleg w Yangon.

01.05
zwiedzanie najsłynniejszej świątyni w Birmie – Shwedagon – to mistyczne miejsce, którego ogrom i bogactwo powala. 99-cio metrowa pagoda pokryta jest złotem – 27 ton listków złota oraz 4531 diamentów, największy ma 76 karatów. Następnie spacer po centrum Yangon i miejscowym targu. Czas na kolację i nocny luksusowy bus (rozkładane fotele 2+1) do Bagan.

02.05
Przyjazd wcześnie rano i transfer do hotelu. Czas na śniadanie. Bagan to starożytne miasto i księstwo, wyjątkowe miejsce na ziemi, słynące z dwóch tysięcy buddyjskich pagód, tysiąca świątyń i pięćiuset klasztorów. Zwiedzanie najważniejszych zabytków Baganu; poruszamy się skuterkami elektrycznymi:) Odwiedzimy: Ananda Temple, Dhammayangyi Temple, Shwesandaw Pagoda, Shwezigon Pagoda, Sulamani Guphaya Temple, Thatbyinnyu Temple, Manuha Temple. W przerwie – czas na lunch. Nocleg w Bagan.

03.05
Dla chętnych – pojedziemy na wschód słońca nad świątyniami, przed śniadaniem. Wycieczka na wulkaniczną Mount Popa – świętą górę natów – w tradycji birmańskiej góra uważana jest za siedzibę 37 natów, potężnych duchów. Z tego powodu Mount Popa porównywana jest do greckiego Olimpu. Po południu transfer minibusem do Mandalay. Czas na kolację i nocleg w Mandalay.

04.05
Zwiedzanie okolic Mandalay – jedziemy do Mingun – obejrzymy niedokończone dzieło króla Bodawpaya – pagodę Mingun Paya (miała być największą świątynią na świecie), największy dzwon na świecie – 90-tonowy Mingun Bell oraz pagodę Hsinbyume Paya w kształcie białego tortu. Zwiedzimy Sagaing Hill z którego rozciąga się wspaniały krajobraz wzgórz i świątyń oraz doliny rzeki Irawadi. Czas na lunch. Przejazd do Amanapura, odwiedzimy najdłuższy most z drzewa tekowego na świecie. Zajrzymy też do miejscowych warsztatów złotniczych oraz z wyrobami z drzewa tekowego. Czas na kolację i nocleg w Mandalay.

05.05
Zwiedzanie “świętego miasta” Mandalay – wybranych, najważniejszych świątyń: święty posąg Mahamuniego, drewniany klasztor Shwe Nandaw i pagoda Kuthodaw, gdzie zgromadzono 729 tabliczek opisujących zasady buddyzmu – to największa kamienna księga na świecie. Transfer na lotnisko, przelot do Bangkoku, nocleg w Bangkoku.

06.05 (Sobota)
zwiedzanie Bangkoku, do uzgodnienia w trakcie wyprawy. Wieczorem transfer na lotnisko, wylot powrotny

07.06 (Niedziela)
przylot

Cena programu obejmuje następujące świadczenia:
• zakwaterowanie w hotelach ze śniadaniami
• wymienione wycieczki i transfery, przeloty w Azji, opłaty lotniskowe
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i Parków Narodowych
• opieka polskiego pilota podczas objazdówki Yangon-Mandalay-Bagan.

Koszty ponoszone indywidualnie, na miejscu, przez osoby uczestniczące w wyjeździe:
• posiłki nie ujęte w programie (aranżuje pilot 7-12 $/posiłek), napoje przy posiłkach,
• wizy do Birmy 50 $ (można wyrobić przez internet),
• wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.)

YOUTUBE:
https://www.youtube.com/watch?v=ixEtQCA2ROQ
https://www.youtube.com/watch?v=vUUmOSmqqFc